SO LOLA RETINOL SÉRUM

 

– postupne vyhladzuje jemné línie a vrásky a predchádza tvobe nových
– pomáha odstraňovať akné a zväčšené póry
– čistí póry a zjemňuje pleť
– pomáha odstraňovať pigmentácie pleti a jazvy
– zlepšuje tón a štruktúru pleti
– pomáha hydratovať pleť
– pomáha pri suchej a šupinatej pokožke

ČO JE VLASTNE RETINOL?

Retinol je jednou z najúčinnejších aktívnych látok na trhu a vďaka kombinácii s našimi kvalitne vybranými ingredienciami Vám poskytne tú najlepšiu starostlivosť o pleť. Pri výrobe sme sa zamerali výhradne na prírodné zložky a rastlinné výťažky, ktoré podporujú a zlepšujú účinnosť retinolu.

Retinol (Vitamín A) je jednou z mála látok, ktorá má dostatočne malú molekulárnu štruktúru na to, aby prešla aj vrchnými vrstvami pleti. Práve preto sa jedná o jeden z najúčinnejších vitamínov, ktorý je možné aplikovať priamo na pleť.

PRE KOHO JE VHODNÉ NAŠE SÉRUM?

Pokiaľ trpíte na akné, obzvlášť hormonálne, vrásky, pigmentové škvrny, škvrny po akné, upchatými pórmi, suchou a dehydrovanou pleťou, alebo nejednotným tónom pleti, sú pre vás prípravky s obsahom retinolu vhodné.

Najintenzívnejšia časť regenerácie pokožky prebieha práve v noci, kedy je pleť schopná využiť všetky prospešné látky, ktoré jej pred spaním dáte.
SO LOLA retinol sérum používajte len na noc, ideálne pred spaním, kedy nedochádza ku kontaktu s UV svetlom.

Viditeľné výsledky retinol séra sa prejavia už po mesiaci používania. Pre maximálny účinok je vhodné sérum používať po dobu minimálne 6 mesiacov. Pri používaní anti-aging produktov je potrebná trpezlivosť a pravidelná aplikácia, stojí ale za to počkať si.


AKO SPRÁVNE POUŽÍVAŤ SO LOLA RETINOL SÉRUM?

1

VYČISTI SI PLEŤ

Na vyčistenú a dôkladne vysušenú pleť aplikujte malé množstvo séra vo veľkosti hrášku. 

2

APLIKUJ SÉRUM

Jemnými krúživými pohybmi rozotrite sérum na celú tvár, prípadne krk.

3

VKLEPKAJ DO PLETI

Po rozotrení séra prstami jemne vklepávajte do pleti a očného okolia. Vyhnite sa priamému kontaku s očami.

4

NANES SI KRÉM

V prípade potreby je možné naniesť hydratačný alebo anti-aging krém (môžete, no nemusíte). Doporučuje sa po 15-20 minútach po aplikácii retinolu. 

Retinol sérum je potrebné aplikovať na vyčistenú pleť večer. Cez deň je vhodné používať krém s UV faktorom na ochranu pleti. Prvé týždne používania sa doporučuje nanášať sérum postupne, nie každý deň. Pleť si na retinol musí zvyknúť.

Pokiaľ nepociťujete žiadne nežiadúce účinky, alebo podráždenie či citlivosť pleti, môžete sérum používať každý deň. Počas dňa však len v prípade použitia ochranného krému alebo make upu s UV faktorom.

AKO SPRÁVNE SKLADOVAŤ SO LOLA RETINOL SÉRUM?

Molekuly retinolu nie sú fotostabilné, takže sa pri kontakte so slnečným žiarením rozpadajú. Retinol je citlivý na pôsobenie vzduchu, oxidačných látok, kyselín, svetla a tepla. To má za následok znižovanie jeho účinnosti. Je preto potrebné uchovávať sérum na tmavom a suchom mieste.

SO LOLA retinol sérum je pred UV žiarením chránené tmavým obalom. Obsahuje tiež vitamín E, ktorý zabezpečuje väčšiu stabilitu retinolu a zároveň mnohonásobne zvyšuje jeho účinnosť. Je ale dobré, nevystavovať ho prílišným teplotám, priamym slnečným lúčom a otvárať ho len tesne pred jeho aplikáciou na pleť, aby boli jeho účinky čo najlepšie.

Skladujte na suchom a chladnom mieste. Nevystavujte sérum vysokým teplotám. 


AKO SPRÁVNE KOMBINOVAŤ SO LOLA RETINOL SÉRUM?


Doporučujeme si dať pozor na interakcie medzi jednotlivými výrobkami vašej každodennej starostlivosti o pleť. Skombinovaním retinolu s prípravkami na báze alfa-hydroxykyselín ako napríklad kyselina glykolová, či s prípravkami proti akné s kyselinou salicylovou, môže dôjsť k podráždeniu a začervenaniu pleti. Je preto potrebné najprv si overiť citlivosť vašej pleti a prípravky kombinovať postupne.

Niektoré látky naopak pôsobia proti retinolu a deaktivujú ho, ako napríklad benzoylperoxid. Jeho používaním v podstate anulujete používanie retinolu, takže si jeho silu proti vráskam, či hyperpigmentácii veľmi neužijete.

MOŽNÉ NEŽIADÚCE REAKCIE:

Podráždenie pleti po aplikácii vitamínu A je súčasťou vášho nového omladzovacieho procesu. Klinicky je dokázané, že po 2 až 3 týždňoch si kožné bunky zvyknú na kyselinu retinovú a začnú ju tolerovať. Prejaví sa to začervenaním, pocitom suchej pleti a ľahkým olupovaním kože. Tieto účinky sú ale individuálne a sú prirodzenou reakciou pleti na prísun vitamínu A.

Ak nepríjemné pocity pretrvávajú alebo sú veľmi nepohodlné, používajte retinol s odstupom niekoľkých dní, kým si vaša pleť nezvykne.